My a média

Časopis Strategie na portále e15.cz

zveřejnil dne 12.4.2010 článek s názvem "Svoboda internetu je nemilosrdná.", kde komentuje situaci na trhu v oblasti internetových obchodů a internetového marketingu náš konzultant Michael Muselík, člen teamu SEO Expert:

Nakupování po internetu je pohodlné a výhodné, ale má i řadu nevýhod a úskalí. O to, aby výhody a efektivita e-shopů rostly, se mimo jiné starají i odborníci firmy SEO Expert. S jejím zástupcem Michaelem Muselíkem jsme se v rozhovoru dotkli i „etiky v internetovém obchodování“...

URL: Přejít na článek "Svoboda internetu je nemilosrdná."

Týdeník ekonom na portále IHNED.cz

zveřejnil dne 12.4.2009 článek s názvem "Kdo na krizi vydělá? Svůj recept hledají i Češi.", kde samozřejmě SEO Expert nesměl chybět:

Růst poptávky pociťuje třeba společnost SEO Expert, která se zabývá právě optimalizací stránek pro vyhledávače. Díky této úpravě lze získat přední místa ve fulltextových vyhledávačích, jako jsou Seznam či Google, a samozřejmě i v měřitelných placených odkazech ve vyhledávačích.

Přes všechny teorie a ekonomická pravidla ale na krizi nejvíce vydělá ten, kdo ji přestojí s důstojnou tváří, udrží si dobré jméno a kvalitní image, za kterou se budou zákazníci vždycky vracet.


URL: Přejít na článek "Kdo na krizi vydělá? Svůj recept hledají i Češi."

Marketingové noviny

přinesly dne 15.4.2009 zajímavý článek s názvem "Tuzemské firmy řeší krizi špatně: omezují marketingové rozpočty". Jelikož je SEO Expert specialistou na internetový marketing, nesměli jsme chybět:

V současné době roste význam výkonové reklamy, především pak na internetu. Přestože internet nelze označit za nový komunikační kanál, stále má většina tuzemských firem problémy s jeho uchopením. Nejčastěji se využívá optimalizace pro vyhledávače (SEO) zvyšující pozice ve fulltextových vyhledávačích jako Seznam.cz či Google.cz, kde se počítá s profesionálně zpracovanou webovou prezentací. „Velmi silnými marketingovými nástroji jsou sociální sítě, které na českém internetu poslední rok razantně expandují. Tržní podíl se naopak silně snižuje rádiu, kterému jako komunikačnímu médiu již příliš nevěřím,“ uvedl Radek Karban, jednatel společnosti SEO Expert, která se specializuje na internetový marketing.

Náklady na marketing by se podle něj měly pohybovat optimálně mezi 10 až 20% obratu společnosti. „Dává li se do marketingu více peněz, nebývá to efektivní. Pokud méně, může se zmenšovat podíl firmy na trhu. Samozřejmě existují výjimky. Příkladem může být skvěle zpracovaný virální marketing, který se šíří sám a ušetří značnou část nákladů,“ dodal Karban.


URL: Přejít na článek "Tuzemské firmy řeší krizi špatně: omezují marketingové rozpočty"

Stejný článek naleznete otištěný i v médiíchPodnikatel.cz (konkrétně zde), BusinessWorld.cz(konkrétně zde) i Finance.cz (konkrétně zde).

Blog POOH.cz a Buzzmag.cz

přinesli dne 3.6.2008 rekapitulaci ze setkání Business Tuesdays s názvem "Jak se v česku daří startupům?". Jelikož je SEO Expert poměrně mladou společností, využil šance prezentovat se v plné své kráse:

Svět českých startupů je světem mladých manažerů v perfektně padnoucích oblecích, v některých případech dokonce oděných kompletně v bílém, barvou narušenou opravdu jen a pouze podrážkami bot. Případně by to mohl být svět provokativně růžové dámy s ještě provokativnější růžovou hlavou (u které se mi bohužel nepodařilo zahlédnout jmenovku), uchvatnou (není rozhodně myšleno negativně). Nebo je to možná svět mající svá typicky česká specifika, hlavně absenci typického startup prostředí, tak jak existuje v USA, ale nakonec i v Západní Evropě.

Mimochodem Tuesday Business Network má tři nové členy - Internet Billboard, SEO Expert (což byl, mimochodem, onen člověk ve zcela bílém obleku, Radek Karban)..


URL: Přejít na článek "Jak se v česku daří startupům?"Jak se daří startupům v České republice? na Buzzmagu

The Prague Post

přinesl dne 12.11.2008 informaci o přednášce pro American Chamber of Commerce, kde jsme společně s Googlem vystoupili. Jelikož je SEO Expert opravdový přeborník na SEO, nesměl akci chybět a doplnil ladné křivky Googlu

URL: Přejít na přehled pořádaných akcí pro anglicky mluvící businessmany

Czech Business Weekly

dne 28.1.2008 zveřejnil rozhovor na téma "Pořadí ve vyhledávačích není pouze dílem náhody":

Radek Karban, general manager of SEO consultancy SEO Expert said that optimizing Web pages could cost from Kč 10000 (€ 385) to Kč 500000, depending on various factors..

URL: Přejít na článek " Pořadí ve vyhledávačích není pouze dílem náhody" na CWB.cz